קידום הקריירה

קידום הקריירה

קידום קריירה - האם יש דבר כזה? על פניו אפשר להגיד שאין דבר כזה ושאנחנו מתקדמים בתפקיד בעיקר במקרה ושבאמת לא תכננו זה פשוט קרה וקשה לנו להסביר איך זה בדיוק קרה. אני לא רוצה במאמר הזה להגיד שיש לי את כל הידע איך אפשר לקדם את הקריירה, אבל יש לי היום ידע על דברים שהם חשובים מאוד לקידום הקריירה ובהם אתמקד.
בעלי תפקיד מכירים את המצב שבו הם שקועים עד צוואר במילוי המשימות השוטפות שלהם. המתח גדול, המטלות מתחלפות במהירות, ואנחנו עסוקים מידי יום בשוטף, בפגישות עבודה, בדיוני הנהלה, בטיפול בבעיות של לקוחות ובטיפול בבעיות של עובדים, המתח גבוה ואנחנו מרגישים על גג העולם, יש לנו שליטה במערכות גדולות, יש לנו עובדים שעושים וממלאים את ההנחיות השונות שלנו, ואנחנו מרגישים ש"אין מחר".
אנחנו נמצאים בשלב שבו אנחנו מנסים להגיב הכי טוב והכי נכון לאירועים השונים. מה שמאפיין אותנו בשלב הזה שאנחנו בעיקר נשענים על יכולות קיימות שלנו ואיתן אנחנו מנסים לשפר יותר ויותר את התגובות שלנו לאירועים כדי לשפר עד כמה שניתן את ההישגים שלנו. אנחנו מותחים עוד ועוד את היכולות הקיימות שלנו ולפעמים באמת מאמינים שזה מספיק.
מה אנחנו יכולים לעשות יותר? הרי עשינו הכול וניסינו כל דרך אפשרית. במבט קצר אפשר באמת לחשוב שזה מה שיקדם אותנו בתפקיד. אבל בהסתכלות יותר מעמיקה - האם באמת אנחנו פועלים לפי אמות מידה שהן הכי טובות שאנחנו יכולים? אולי אנחנו אסרטיביים מידיי והסביבה חשה שאנחנו אנשים שלא מתחשבים? האם זה טוב להתקדמות שלנו למרות שאולי ההישגים שלנו טובים? אולי התקשורת הבין אישית שלנו טובה מאוד אבל התוצאות שלנו לא מספיק טובות והסביבה נפגעת מכך? האם זה מצב שטוב להתקדמות שלנו למרות שהיחס שלנו לסביבה תמיד טוב ומבין?
במהלך הקריירה יש לנו החלטות שעלינו לקבל ואנחנו לעיתים מתלבטים בין מספר חלופות. איך נקבל את ההחלטה? אולי לפי הרגשות שמשפיעים עלינו כל כך חזק? אולי לפי בקשה של חבר קרוב?  אולי לפי מישהו שאנחנו חייבים לו? כל ההשפעות נמצאות סביבנו ומקשות עלינו לקבל החלטה שתהיה הכי טובה שאנחנו יכולים לקבל.
כפי שניתן לראות שסביבת התפקיד הינה סביבת עבודה מורכבת, ואנחנו תלויים בה מאוד. אם כך נשאלת השאלה איך ניתן לשפר את ההתמודדות שלנו עם התפקיד ועם הרצון שלנו לשמור עליו ואף להתקדם כלפי מעלה, איך אנחנו יכולים לנצל את מקסימום הפוטנציאל שלנו בתחום רגיש זה ובסוף להצליח?